جنگ خاموش tag:http://jangekhamush.mihanblog.com 2020-07-04T20:11:19+01:00 mihanblog.com . 2013-07-31T06:13:43+01:00 2013-07-31T06:13:43+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/321 مدافع نسخه آزمایشی وب سایت جنگ خاموش از امروز فعالیت خود را آغاز نمود.جهت ورود به سایت كلیك كنید.   jangekhamush.ir  نسخه آزمایشی وب سایت جنگ خاموش از امروز فعالیت خود را آغاز نمود.
جهت ورود به سایت كلیك كنید.


   jangekhamush.ir 
]]>
حكایت چادر 2013-07-30T05:26:50+01:00 2013-07-30T05:26:50+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/319 مدافع چرا اكثر دانشجویان دختر در دیدار با رهبر چادری هستند؟!دیدار رهبر انقلاب با دانشجویان كه هر ساله در ماه مبارك رمضان برگزار می‌شود، روز گذشته نیز برگزار شد و دانشجویان روزه خود را همراه با رهبر افطار كردند. یكدست چادری بودن دانشجویان دختر شركت كننده در این دیدار یكی از حواشی آن بود. شاید بد نباشد برای پی بردن به راز این یكدستی بخشهایی از كتاب ماه‌بندان را كه حاشیه نگاری‌هایی از سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی در مهرماه گذشته است بخوانیم.نویسنده در این بخش از كتاب كه گزیده‌ای از صفحات ۱۱۸ تا چرا اكثر دانشجویان دختر در دیدار با رهبر چادری هستند؟!

چرا اكثر دانشجویان دختر در دیدار با رهبر چادری هستند؟!

دیدار رهبر انقلاب با دانشجویان كه هر ساله در ماه مبارك رمضان برگزار می‌شود، روز گذشته نیز برگزار شد و دانشجویان روزه خود را همراه با رهبر افطار كردند.

 یكدست چادری بودن دانشجویان دختر شركت كننده در این دیدار یكی از حواشی آن بود. شاید بد نباشد برای پی بردن به راز این یكدستی بخشهایی از كتاب ماه‌بندان را كه حاشیه نگاری‌هایی از سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی در مهرماه گذشته است بخوانیم.

نویسنده در این بخش از كتاب كه گزیده‌ای از صفحات ۱۱۸ تا ۱۲۲ است، به دنبال پاسخ همین سوال است:

«از بالای سکو که نگاه می‌كنم تقریبا همه در قسمت خانم‌ها چادر به سر دارند. البته چند نفری چادر را روی دوش انداخته‌اند که معلوم است خیلی هم چادری نیستند. واضح است که فضای دانشگاه‌های ما این نیست. آیا دختران دانشجو و دانش‌آموز گزینشی دعوت شده اند؟ نکند فقط به چادری ها کارت داده اند؟ شاید به دخترها گفته اند که حتما باید برای ورود به مصلی چادر داشته باشند؟ اصلا ممکن است دم در چادر توزیع کرده باشند!


]]>
نگاهی به اتفاقات مشابه قم 2013-07-30T05:06:59+01:00 2013-07-30T05:06:59+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/318 مدافع واقعه شناسی بر هم زدن مجالس مذهبی و انقلابیحادثه 22 بهمن 91 قم که این روزها حواشی زیادی درست کرده است اولین حادثه بر هم زننده آرامش نبود که به صورت هماهنگ شده اتفاق می افتاد، متن زیر به بهانه فضای این روزهای رسانه ای کشور به بررسی حوادث مشابه در سال های گذشته می پردازد تا قدمی باشد برای توجه نهادهایی که وظیفه برخورد با اینگونه اتفاقات را دارند."اینكه شما یك نفر را به عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص كنید، بعد یك عده‌اى راه بیفتند علیه او شعار بدهند، مجلس را به هم بزنند، بنده با این كارها هم

واقعه شناسی بر هم زدن مجالس مذهبی و انقلابی

حادثه 22 بهمن 91 قم که این روزها حواشی زیادی درست کرده است اولین حادثه بر هم زننده آرامش نبود که به صورت هماهنگ شده اتفاق می افتاد، متن زیر به بهانه فضای این روزهای رسانه ای کشور به بررسی حوادث مشابه در سال های گذشته می پردازد تا قدمی باشد برای توجه نهادهایی که وظیفه برخورد با اینگونه اتفاقات را دارند.

"اینكه شما یك نفر را به عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص كنید، بعد یك عده‌اى راه بیفتند علیه او شعار بدهند، مجلس را به هم بزنند، بنده با این كارها هم مخالفم؛ این را من صریح بگویم.این كارهائى كه در قم اتفاق افتاد، بنده با اینجور كارها مخالفم. آن كارهائى كه در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اینجور كارها مخالفم. بارها به مسئولین و كسانى كه میتوانند جلوى این چیزها را بگیرند، تذكر داده‌ام. آن كسانى كه این كارها را میكنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهى و مؤمنند، خب نكنند." (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان، 92/11/28، دریافت صوت این بخش از بیانات)

گاهی اوقات در جوامع ما اقدامات خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف ادب با انقلابی‌گری و اصولگرایی جا به جا و خلط می‌شود و برخی افراد بر سر تشخیص اشتباه تکلیف برخی رفتار های خود را بر اساس اصول انقلابی توجیه می‌كنند و بهانه خوبی به دست معاندین و طمعه كاران می دهند تا انقلابی و اصولگرا بودن را هم ردیف افراط‌گرایی و شعبان بی مخ‌های زمانه تعریف كنند.

تاریخ معاصر جمهوری اسلامی ایران از این قسم جهالت‌ها و بی‌خردی‌ها به خود كم ندیده است و در هر زمانی با توجه به اوضاع زمانه شدت و ضعف‌هایی داشته است و همواره باعث شده است بسیاری از حقایق به دلیل عملكرد تعدادی جاهل ذبح بشود.

]]>
ماجرای اعتراف به عدم تقلب 2013-07-30T05:03:24+01:00 2013-07-30T05:03:24+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/317 مدافع در جلسات خصوصی که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند چه بود؟ جانیوز - گروه سیاسی: برخی از رسانه‌های کشور در روزهای اخیر از عباس آخوندی به عنوان گزینه پیشنهادی حسن روحانی به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی نام برده‌اند؛ اما ظاهرا او یکی از افرادی است که به سلامت انتخابات 88 در جلسه ای در محضر رهبر انقلاب اعتراف کرده است.به گزارش رجانیوز، با این حال نه آخوندی و نه هیچکدام از اعضای ستاد موسوی در مجامع عمومی تاکنون حاضر نشده اند تا به این مساله اعتراف کند و صراحتا از عدم تقلب در انتخابات ریاست جمهوری در جلسات خصوصی که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند چه بود؟

جانیوز - گروه سیاسی: برخی از رسانه‌های کشور در روزهای اخیر از عباس آخوندی به عنوان گزینه پیشنهادی حسن روحانی به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی نام برده‌اند؛ اما ظاهرا او یکی از افرادی است که به سلامت انتخابات 88 در جلسه ای در محضر رهبر انقلاب اعتراف کرده است.

به گزارش رجانیوز، با این حال نه آخوندی و نه هیچکدام از اعضای ستاد موسوی در مجامع عمومی تاکنون حاضر نشده اند تا به این مساله اعتراف کند و صراحتا از عدم تقلب در انتخابات ریاست جمهوری دهم که در جلسه خصوصی با رهبر انقلاب به آن اذعان کردند، سخن بگویند.

نمایندگان میرحسین موسوی در دیدار با رهبر انقلاب. از راست: عباس آخوندی- حسن عابدجعفری- ابوالفضل فاتح- بیژن زنگنه- قربان بهزادیان نژاد- محمدرضا بهشتی

یکی از فعالان رسانه‌ای کشور در وبلاگ شخصی خود در این زمینه نوشته است: 


]]>
تحفه رسانه ملی برای سفره‌های افطار مردم چیست؟ 2013-07-30T05:02:14+01:00 2013-07-30T05:02:14+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/316 مدافع جنگ اعصاب در زمان افطار/ یک دختر بچه دبیرستانی که به عالم و آدم فحش می‌دهد؛ بگو خب!اگر در ماه محرم امسال، چشممان به جمال سریال‌های طنز و کمدی در رسانه ملی روشن شد، اصلا نباید تعجب کنیم؛ چرا که وقتی در ماه رمضان که ماه رحمت و مغفرت و آرامش است، اعصاب خردکن‌ترین سریال‌ها آن هم دقیقا در زمان افطار به نمایش در می‌آیند، چرا این سنت عجیب صداوسیما در ماه محرم نیز تکرار نشود؟ سریال مناسبتی «مادرانه» که البته بیشتر «نامادرانه» است تا مادرانه، یک جنگ اعصاب رسمی و جدی است که هدیه ویژه رسانه ملی در روز جنگ اعصاب در زمان افطار/ یک دختر بچه دبیرستانی که به عالم و آدم فحش می‌دهد؛ بگو خب!

اگر در ماه محرم امسال، چشممان به جمال سریال‌های طنز و کمدی در رسانه ملی روشن شد، اصلا نباید تعجب کنیم؛ چرا که وقتی در ماه رمضان که ماه رحمت و مغفرت و آرامش است، اعصاب خردکن‌ترین سریال‌ها آن هم دقیقا در زمان افطار به نمایش در می‌آیند، چرا این سنت عجیب صداوسیما در ماه محرم نیز تکرار نشود؟ 

سریال مناسبتی «مادرانه» که البته بیشتر «نامادرانه» است تا مادرانه، یک جنگ اعصاب رسمی و جدی است که هدیه ویژه رسانه ملی در روزهای ماه رمضان به مردم ایران محسوب می‌شود؛ سریالی که نه داستان جذابی دارد، نه بازی‌های درخشانی و نه حتی کوچک‌ترین عاملی برای ایجاد حس همذات پنداری در میان مخاطبین؛ سریالی که مشخص نیست بر چه مبنایی از سوی رسانه ملی برای پخش در بهترین زمان در ماه رمضان انتخاب شده است. 
شخصیت‌های «مادرانه» و فضای حاکم بر روابط میان آن‌ها به قدری مصنوعی و غیرقابل باور است که از‌‌ همان قسمت‌های نخستین، صدای افکار عمومی را درآورد. انتظار داشتیم با جلو رفتن داستان و پخش قسمت‌های بیشتر از آن، این مشکل جدی حل شود و شاهد شکل‌گیری شخصیت‌های خاکستری در «مادرانه» باشیم اما نه تنها این انتظار برآورده نشد، بلکه روز به روز بر غلظت این مشکل نیز افزوده شد. 
 
کاش نویسنده سریال در یک نشست خبری حاضر شود و درباره چگونگی خلق شخصیت یک دختر دبیرستانی ۱۵-۱۶ ساله که روبروی پدر مقتدر و مستبدش می‌ایستد و ادای او را در می‌آورد و رسما از پدرش باج‌خواهی می‌کند و خاطرات عشق و عاشقی پدرش و هوسی که در ایام پیری دوباره زنده شده را به او یادآور می‌شود – آن هم با ادبیاتی که تنها در میان جنایتکاران بالفطره سراغ داریم – و الفاظی را خطاب به او به کار می‌برد که چشمان مخاطبین را بر سر سفره‌های افطار گرد می‌کند، توضیح بیشتری دهد. 
 
]]>
شهادت نخستین آفریقایی مدافع حرم 2013-07-28T02:53:32+01:00 2013-07-28T02:53:32+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/314 مدافع  «محمد سلیمان الكونی» که از کشور ساحل عاج به سوریه اعزام شده بود به همراه خود کفنی داشت که بر روی آن عبارت "فداءً بالسید زینب(س)" نوشته شده بود.این روزها که تمام کفر و نفاق در برابر جبهه حق صف آرایی کرده است، مجاهدانی مظلومانه بار حمایت از مقدسات مسلمین را بر دوش می کشند و در سکوت کامل به شهادت می رسند.جوانان شیعه لبنان، عراق و ... سربازانی هستند که همچون بنیان مرصوص، در برابر تروریست های چندملیتی که با سلاحهای غربی ـ عربی ـ عبری مسلح شده و به جان دین و میهن مسلمانان افتاده اند؛ ایستادگی می
 
«محمد سلیمان الكونی» که از کشور ساحل عاج به سوریه اعزام شده بود به همراه خود کفنی داشت که بر روی آن عبارت "فداءً بالسید زینب(س)" نوشته شده بود.
این روزها که تمام کفر و نفاق در برابر جبهه حق صف آرایی کرده است، مجاهدانی مظلومانه بار حمایت از مقدسات مسلمین را بر دوش می کشند و در سکوت کامل به شهادت می رسند.

جوانان شیعه لبنان، عراق و ... سربازانی هستند که همچون بنیان مرصوص، در برابر تروریست های چندملیتی که با سلاحهای غربی ـ عربی ـ عبری مسلح شده و به جان دین و میهن مسلمانان افتاده اند؛ ایستادگی می کنند.


اما براساس اخبار منتشر شده، برای نخستین بار یک جوان از قاره سیاه در عملیات جهادی و در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب(س) و مقدسات اسلامی شربت شهادت را نوشید.

شهید مجاهد «محمد سلیمان الكونی» که از کشور ساحل عاج به سوریه آمده بود به همراه خود کفنی داشت که بر روی آن عبارت "فداءً بالسید زینب(س)" نوشته شده بود.

‌وی که به همراه نیروهای ارتش سوریه با ادامه پیشروی در مناطق اطراف حرم حضرت زینب(س) حضور داشت در منطقه حجیره هدف تروریستهای مسلح جبهة النصره قرار گرفت و به شهادت رسید.
منبع:ندای انقلاب
]]>
تبلیغ فیلم درحال اکران ایرانی در شبکه منافقین 2013-07-28T02:15:57+01:00 2013-07-28T02:15:57+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/313 مدافع  شبکه ماهواره ای جم تی وی وابسته به سران صهیونیستی در هفته گذشته اقدام به تبلیغ یک فیلم سینمایی روی پرده سینماهای ایران کرد.شبکه ماهواره ای جم تی وی هنگام پخش یکی از سریال های خود که طرفدارانی هم در ایران دارد، فیلم بیتابی بیتا به کارگردانی و تهیه کنندگی مهرداد فرید را که در حال حاضر روی پرده نمایش سینماهای ایران است، تبلیغ کرد.

 
شبکه ماهواره ای جم تی وی وابسته به سران صهیونیستی در هفته گذشته اقدام به تبلیغ یک فیلم سینمایی روی پرده سینماهای ایران کرد.
شبکه ماهواره ای جم تی وی هنگام پخش یکی از سریال های خود که طرفدارانی هم در ایران دارد، فیلم بیتابی بیتا به کارگردانی و تهیه کنندگی مهرداد فرید را که در حال حاضر روی پرده نمایش سینماهای ایران است، تبلیغ کرد.]]>
سجده مخملباف به درگاه اوباما!! 2013-07-28T02:14:31+01:00 2013-07-28T02:14:31+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/312 مدافع نگاه مخملباف به آدم‌ها یکسره تلخ، تیره و تاریک است. حقیقت این است که وی برخلا‌ف ادعاهای تئوریکش در باب نفی قطعیت و باور به نسبیت، ماهیتاً همان آدم جزم و دگمی است که هیچ چیز جز فردیت خود را تاب نمی‌آورد.مخملباف بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ به پاس خدماتی که در راستای اتهاماتی که مبتنی بر ادعای نقض حقوق بشر به نظام جمهوری اسلامی وارد کرده بود، از طرف سران ناتوی فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفت و برنده «جایزه بزرگ فستیوال حقوق بشر نورنبرگ آلمان» شد.وی در یک اقدام همسو با اربابان این جایزه را به یکی از سجده مخملباف به درگاه اوباما!!

نگاه مخملباف به آدم‌ها یکسره تلخ، تیره و تاریک است. حقیقت این است که وی برخلا‌ف ادعاهای تئوریکش در باب نفی قطعیت و باور به نسبیت، ماهیتاً همان آدم جزم و دگمی است که هیچ چیز جز فردیت خود را تاب نمی‌آورد.

مخملباف بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ به پاس خدماتی که در راستای اتهاماتی که مبتنی بر ادعای نقض حقوق بشر به نظام جمهوری اسلامی وارد کرده بود، از طرف سران ناتوی فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفت و برنده «جایزه بزرگ فستیوال حقوق بشر نورنبرگ آلمان» شد.

وی در یک اقدام همسو با اربابان این جایزه را به یکی از سران فتنه ۸۸؛ کروبی تقدیم کرد.

مخملباف در جهت حمایت آمریکا از جنبش سبز با زیر پا نهادن غیرت و حمیت ایرانی و با فراموشی هزاران اقدام آمریکای جنایتکار علیه ملت ایران، در نامه‌ای به رئیس‌جمهور آمریکا از جانب ملت ایران به خاطر رویداد ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی از آمریکایی‌ها عذرخواهی کرد:

]]>
طرح جلدی که نظررهبری راجلب‌کرد 2013-07-28T02:10:42+01:00 2013-07-28T02:10:42+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/311 مدافع مقام معظم رهبری کتاب را تورقی کردند و گفتند: «عجب طرح جلد جالبی دارد» که نشان می‌داد نظر ایشان را جلب کرده است.دیدار سه شنبه هفته گذشته جمعی از نویسندگان و شاعران کشور با رهبر انقلاب همراه برخی حواشی غیر رسمی بوده که از آن جمله دیدار صمیمانه حاضران در جلسه قبل از اذان مغرب و افطار بوده که برخی از حضار تازه‌ترین آثار و کتاب‌های خود را به رهبری تقدیم و درباره آن توضیحاتی ارائه داده‌اند.محمدعلی گودینی نیز دو رمان خود با عناوین «سایه اژدها» و «آتش سرد» را به رهبر انقلاب هدیه می‌دهد. گودینی به مهر گف طرح جلدی که نظررهبری راجلب‌کرد+عکس

مقام معظم رهبری کتاب را تورقی کردند و گفتند: «عجب طرح جلد جالبی دارد» که نشان می‌داد نظر ایشان را جلب کرده است.

دیدار سه شنبه هفته گذشته جمعی از نویسندگان و شاعران کشور با رهبر انقلاب همراه برخی حواشی غیر رسمی بوده که از آن جمله دیدار صمیمانه حاضران در جلسه قبل از اذان مغرب و افطار بوده که برخی از حضار تازه‌ترین آثار و کتاب‌های خود را به رهبری تقدیم و درباره آن توضیحاتی ارائه داده‌اند.


محمدعلی گودینی نیز دو رمان خود با عناوین «سایه اژدها» و «آتش سرد» را به رهبر انقلاب هدیه می‌دهد. گودینی به مهر گفته که وقتی نوبت به من رسید، نخست رمان «سایه اژدها» را به ایشان دادم. مقام معظم رهبری کتاب را تورقی کردند و گفتند: «عجب طرح جلد جالبی دارد» که نشان می‌داد نظر ایشان را جلب کرده است.


]]>
حضور زنان فرانسوی در عملیات مرصاد 2013-07-28T02:08:17+01:00 2013-07-28T02:08:17+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/310 مدافع نتشار : ۹۲/۵/۵ - ۱۳:۱۷حضور زنان فرانسوی در عملیات مرصادپس از عملیات با جنازه زن‌هایی مواجه شدیم که آن‌چنانی بودند. از چیزهایی که در کنار آن‌ها به جا مانده بود می‌فهمیدم که ممکن نیست تنها عراق‌ آن‌ها را تجهیز کرده باشد.پس از پذیرش قطعنامه زمانی که صدام و ارتش رژیم بعث نتوانستد به اهداف پلید خود برسند. منافقین این احساس خطر را کردند که دیگر دست آنها برای مردم ایران رو شده است. لذا برای اینکه خودی نشان بدهند تمامی نیروها خود در سراسر دنیا جمع کردند و به سمت ایران یورش آوردند. اما با سد غیرت و
نتشار : ۹۲/۵/۵ - ۱۳:۱۷
حضور زنان فرانسوی در عملیات مرصاد

حضور زنان فرانسوی در عملیات مرصاد

پس از عملیات با جنازه زن‌هایی مواجه شدیم که آن‌چنانی بودند. از چیزهایی که در کنار آن‌ها به جا مانده بود می‌فهمیدم که ممکن نیست تنها عراق‌ آن‌ها را تجهیز کرده باشد.

پس از پذیرش قطعنامه زمانی که صدام و ارتش رژیم بعث نتوانستد به اهداف پلید خود برسند. منافقین این احساس خطر را کردند که دیگر دست آنها برای مردم ایران رو شده است. لذا برای اینکه خودی نشان بدهند تمامی نیروها خود در سراسر دنیا جمع کردند و به سمت ایران یورش آوردند. اما با سد غیرت و مردانگی مردم به شدت برخورد کردند و خورد شدند. مطلب زیر خاطره هنرمند انقلابی و عکاس دفاع مقدس«محمود بدرفر» پیرامون عملیات مرصاد است :

عملیات مرصاد از خصوصیات خاصی برخوردار بود. حضور خودم در عملیات، برایم تازگی داشت. به این لحاظ که با یک عده منافق می‌جنگیدیم. جنگ با منافق خیلی وحشتناک است، چون نمی‌دانی طرف مقابل تو کیست. عدم اعتماد و اطمینان به وجود می‌آید. هر دو طرف جنگ، ایرانی بودند و این خیلی بد بود.

در کرمانشاه شایعه‌ای بین مردم شدت گرفت که منافقین وارد شهر شده‌اند. دیگر هیچ‌کس به هیچ‌کس اعتماد نداشت. در مرصاد با حاتمی‌کیا بودم. برای روایت فتح فیلم و عکس می‌گرفتیم.


]]>
فرم گرایی یک روحانی 2013-07-27T01:25:18+01:00 2013-07-27T01:25:18+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/309 مدافع ضرورت‌ فرم‌سازی در برنامه‌های مذهبی با نگاهی به تجربه ای که حجت‌الاسلام قرائتی دارد قطعا مدیوم تلوزیون سرگرمی محض نیست؛ اطلاعات در تلوزیون به شکل اطلاع ـ سرگرمی (infotainment) استفاده می‌شود که از ترکیب دو کلمه (entertainment +information) به وجود آمده است. در واقع اطلاعات در تلوزیون دیگر از آن شکل انتزاعی و خشک منطقی عالم عقلانی خارج می‌شود و فرم تصویری و حسی به خود می‌گیرد. تلوزیون محل ارائه اطلاعات و پیام دادن صرف نظری و عقلانی دانشگاهی نیست بلکه می‌بایست اطلاعات یا پیام‌ ضرورت‌ فرم‌سازی در برنامه‌های مذهبی با نگاهی به تجربه ای که حجت‌الاسلام قرائتی دارد


قطعا مدیوم تلوزیون سرگرمی محض نیست؛ اطلاعات در تلوزیون به شکل اطلاع ـ سرگرمی (infotainment) استفاده می‌شود که از ترکیب دو کلمه (entertainment +information) به وجود آمده است.

در واقع اطلاعات در تلوزیون دیگر از آن شکل انتزاعی و خشک منطقی عالم عقلانی خارج می‌شود و فرم تصویری و حسی به خود می‌گیرد.

تلوزیون محل ارائه اطلاعات و پیام دادن صرف نظری و عقلانی دانشگاهی نیست بلکه می‌بایست اطلاعات یا پیام‌هایی که حالت مدرسی، کتابی و دانشگاهی خارج شود و فرم تلوزیونی سرگرم‌کننده را به خود بگیرد تا تبدیل به اطلاع ـ ‌سرگرمی بشود که مخاطب تلوزیونی آن را می‌پسندد.

از طرفی نباید در برنامه‌های تلوزیونی صرفا تن به سرگرمی و جذابیت سپرد؛ باید توجه داشت که سرگرمی ماهیتا امری خنثی و بی‌جهت نیست، بلکه با چه اندیشه و رویکردی سرگرم کردن مردم بسیار مهم است.

 

]]>
آیت‌الله مصباح یزدی در درس اخلاق: 2013-07-27T01:18:15+01:00 2013-07-27T01:18:15+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/308 مدافع محاصره اقتصادی، راهکار مشرکان برای جلوگیری از گسترش اسلام/برخی خود را طلبکار خداوند می‌داننداستاد اخلاق حوزه علمیه گفت: صبر و مقاومت در مسیر حفظ ایمان در عصر کنونی بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته و لازم است مؤمنان به این امر توجه داشته باشند.آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی، استاد اخلاق حوزه علمیه چهارشنبه شب در جلسه اخلاق خود که در دفتر مقام معظم رهبری در قم(حسینیه حضرت امام خمینی) برگزار شد، با اشاره به آزاری که ابوجهل و افراد او نسبت به حضرت محمد(ص) روا می‌داشتند، گفت: با این حال روزی که جبرئیل محاصره اقتصادی، راهکار مشرکان برای جلوگیری از گسترش اسلام/برخی خود را طلبکار خداوند می‌دانند

استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: صبر و مقاومت در مسیر حفظ ایمان در عصر کنونی بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته و لازم است مؤمنان به این امر توجه داشته باشند.

آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی، استاد اخلاق حوزه علمیه چهارشنبه شب در جلسه اخلاق خود که در دفتر مقام معظم رهبری در قم(حسینیه حضرت امام خمینی) برگزار شد، با اشاره به آزاری که ابوجهل و افراد او نسبت به حضرت محمد(ص) روا می‌داشتند، گفت: با این حال روزی که جبرئیل و چند فرشته دیگر از ایشان خواستند دشمنانشان را نابود سازند حضرت فرمودند من رحمة للعالمین هستم و نمی‌خواهم به واسطه من آنها را عذاب کنید.

شیوه هدایت پیامبر اکرم(ص) بر خوش‌رفتاری و مهربانی استوار بود
 
وی افزود: شیوه هدایت پیامبر اکرم(ص) بر خوش‌رفتاری و مهربانی استوار بود به همین دلیل تعداد کسانی که به ایشان ایمان می‌آوردند بیشتر شد و مشرکان هم تصمیم به اذیت و شکنجه آنها گرفتند.
 
استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به اعزام دسته‌ای از مسلمانان به فرماندهی جعفر بن ابیطالب(ع) از سوی پیامبر اکرم(ص) به حبشه برای نجات از دست آزارهای قریش خاطرنشان کرد: زندگی آرام مسلمانان در این کشور، مسترد نکردن آنها به فرستادگان مشرکان از سوی نجاشی، پادشاه حبشه و مجموعه این مسائل سبب شد قریش به شدت عصبانی شوند.
 
]]>
سردار احمدی مقدم در برنامه شناسنامه: 2013-07-27T01:12:27+01:00 2013-07-27T01:12:27+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/307 مدافع به توکلی گفتم طوری به ماجرای کهریزک می پردازید که اصل فتنه به فراموشی سپرده می شود/ماجرای فشارها به نیروی انتظامی در سال 88 و نامه محرمانه به رهبر انقلاب/ ناگفته هایی از عملیات مرصادفرمانده نیروی انتظامی با اشاره به دیدارش با رئیس‌جمهور منتخب گفت:‌ در جلسه‌ای که با آقای روحانی داشتیم به وی گفتم آقای احمدی‌نژاد در موضوع ماهواره و حجاب همیشه با ما چالش داشت اما ما به دنبال چالش نیستیم.برنامه شناسنامه این هفته با حضور سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی و با اجرای محمد حسین رنجبران از شب به توکلی گفتم طوری به ماجرای کهریزک می پردازید که اصل فتنه به فراموشی سپرده می شود/ماجرای فشارها به نیروی انتظامی در سال 88 و نامه محرمانه به رهبر انقلاب/ ناگفته هایی از عملیات مرصاد

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به دیدارش با رئیس‌جمهور منتخب گفت:‌ در جلسه‌ای که با آقای روحانی داشتیم به وی گفتم آقای احمدی‌نژاد در موضوع ماهواره و حجاب همیشه با ما چالش داشت اما ما به دنبال چالش نیستیم.

برنامه شناسنامه این هفته با حضور سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی و با اجرای محمد حسین رنجبران از شبکه سه سیما پخش شد.
 
احمدی مقدم در ابتدای مصاحبه تلویزیونی درباره فعالیت‌های انقلابی خود گفت: «وقتی انقلاب شد من حدوداً 17 ساله بودم اما به دلیل حضور در خانواده ای که با جریان مبارزه آشنا بود، با این مقوله آشنا بوم. 19 دی سال 56 که اهانت داریوش همایون به حضرت امام باعث شروع قیام مردم قم شد، یکی از دوستانم را که برای طلبگی به قم رفته بود را دیدم و به دلیل فضای خوبی که در قم بود، مدتی در مدرسه غدیریه مهمان او بودم.»
 
وی ادامه داد:«آن زمان من در مقطع سوم نظری تحصیل می‌کردم تصمیم گرفتم ترک تحصیل کنم و به قم بروم. از ابتدای سال تحصیلی 57 هم درس علمی را اول در مدرسه رضویه و بعد در مدرسه حقانی آغاز کردم. در همان دوران ما کار انقلاب را تعقیب می کردیم. آیت الله شهید بهشتی، آیت الله جنتی و مرحوم شهید قدوسی هیات مدیره مدرسه را تشکیل می دادند و فضای مدرسه از این جهت خیلی زنده و شاداب بود.  در داستان ورود حضرت امام به ایران هم ما جزو کمیته انتظامات استقبال بودیم.»
 
احمدی مقدم در مورد اولین مسولیتش در انقلاب هم گفت:«من در کمیته محل فعالیت می کردم. اردیبهشت ماه بود که هسته کوچکی از سپاه به وجود آمده بود و از آنجایی که مناطق مختلف کشور وضعیت امنیتی مناسبی نداشت به سپاه رفتم و در آنجا فعالیت کردم.»
 
]]>
حماسه صیاد 2013-07-27T01:08:16+01:00 2013-07-27T01:08:16+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/306 مدافع عملیات مرصاد گروهک منافقین در پی حملات عراق به خاک میهن اسلامی و عقب‏نشینی‏های موقت رزمندگان اسلام، با تصور این‏که پذیرش قطعنامه 598 ناشی از جدایی ملت و دولت است، به خیال واهی، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در رسیدن به اهداف پلید خود نمود. منافقین با جمع‏آوری دیگر ضد انقلابیون سرخورده، از کشورهای مختلف اروپایی، نیرویی به استعداد تقریبی 15 هزار نفر فراهم کرده و با بهره‏گیری از جنگ‏افزارهای اهدایی صدام و دیگر اربابان خود، حمله خود را از غرب کشور به خاک جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند. نیروی هوایی
عملیات مرصاد

 
گروهک منافقین در پی حملات عراق به خاک میهن اسلامی و عقب‏نشینی‏های موقت رزمندگان اسلام، با تصور این‏که پذیرش قطعنامه 598 ناشی از جدایی ملت و دولت است، به خیال واهی، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در رسیدن به اهداف پلید خود نمود. منافقین با جمع‏آوری دیگر ضد انقلابیون سرخورده، از کشورهای مختلف اروپایی، نیرویی به استعداد تقریبی 15 هزار نفر فراهم کرده و با بهره‏گیری از جنگ‏افزارهای اهدایی صدام و دیگر اربابان خود، حمله خود را از غرب کشور به خاک جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند. نیروی هوایی عراق با حمایت مقدماتی، آنها را برای ورود به عمق خاک ایران و در نهایت، فتح تهران، ترغیب می‏کند.
]]>
تقویم تاریخ 2013-07-27T01:01:58+01:00 2013-07-27T01:01:58+01:00 tag:http://jangekhamush.mihanblog.com/post/305 مدافع   مرگ محمدرضا پهلوی در قاهره  محمدرضا پهلوی در چهارم آبان ماه 1298 ش در تهران به دنیا آمد. پس از تاسیس سلسله پهلوی توسط رضاخان میرپنج، وی به عنوان ولیعهد انتخاب شد و این مقام را تا سال 1320 ش بر عهده داشت. با ورود متفقین به ایران و برکناری و تبعید رضاخان به آفریقای جنوبی، دولت‏های استکباری که محمدرضا را مهره‏ای آرام و مطیع دیدند، او را به سلطنت ایران نشاندند. از این پس، محمدرضا به عنوان پادشاه ایران، سلطنت خود را آغاز کرد. تا قبل از کودتای 28 مرداد 1332، نفوذ انگلستان  

مرگ محمدرضا پهلوی در قاهره

 محمدرضا پهلوی در چهارم آبان ماه 1298 ش در تهران به دنیا آمد. پس از تاسیس سلسله پهلوی توسط رضاخان میرپنج، وی به عنوان ولیعهد انتخاب شد و این مقام را تا سال 1320 ش بر عهده داشت. با ورود متفقین به ایران و برکناری و تبعید رضاخان به آفریقای جنوبی، دولت‏های استکباری که محمدرضا را مهره‏ای آرام و مطیع دیدند، او را به سلطنت ایران نشاندند. از این پس، محمدرضا به عنوان پادشاه ایران، سلطنت خود را آغاز کرد. تا قبل از کودتای 28 مرداد 1332، نفوذ انگلستان در کشور بیشتر بود، ولی پس از کودتا، آمریکا به عنوان قدرت اصلی در مملکت، شاه را به هرطرف که منافع آن دولت طلب می‏کرد، می‏کشاند.

]]>